0 ks
Nákupní košík je prázdný.
Cena celkem s DPH
0 Kč

Domácí těstoviny

Pro 3–4 osoby Příprava: 1 hodina Vaření: 3–4 minuty
200 g hladké mouky 00
2 vejce
mořská sůl na osolení vody na vaření
 
Postup přípravy
Na pracovní plochu si nasypu mouku, uprostřed udělám důlek a vyklepnu do něj vejce. Chvíli promíchávám vidličkou a když se vejce s moukou trochu propojí a už nejsou tekutá, začnu těsto zpracovávat prsty a dlaněmi. Když je těsto celistvé a hladké, nelepí se, ale ani není příliš tuhé, začnu hníst.
Hnětu asi osm minut, až je těsto krásně hlaďoučké a pružné. Kouli, která vznikla, rozdělím na šest dílů. Na pracovní ploše si rozprostřu utěrky a popráším je moukou.
Válečky ve strojku na těstoviny nastavím tak, aby mezi nimi byla nejširší mezera. Jeden díl těsta splácnu a nechám ho projet strojkem. Pak ho dvakrát složím na třetiny a užším koncem ho znovu proženu strojkem. Tento postup opakuju třikrát. Vzniklý plochý pruh těsta položím na utěrku oschnout. Stejně postupuju i se zbylým díly těsta.
Pruh těsta, který jsem vytvořila jako první, půjde jako první znovu do strojku. Zmenším vzdálenost mezi válci a nechám ho projet. Znovu zmenším vzdálenost a znovu těsto proženu strojkem. Postupně zmenšuju vzdálenost mezi válci, vždycky o jeden zářez, až vznikne dlouhý pruh tenoučkého těsta. Položím ho na utěrku a stejně postupuju se všemi pruhy těsta. Když je mám všechnu znovu rozložené na utěrce, nechám je deset minut oschnout. Do velkého hrnce si dám vařit hodně vody a pořádně ji osolím.
Když jsou pruhy těsta dost, ale ne moc osušené, připravím si do strojku nůž a projedu pruhy těsta postupně noži. Vzniklé těstoviny od sebe opatrně oddělím, aby se neslepily a poskládám je na utěrku.
Když se voda vaří, vložím do ní těstoviny a vařím je jen krátce, asi 3–4 minuty. Pak je sliju, promíchám s pestem nebo jinou omáčkou na těstoviny a jdu si je rychle dát.
 
 

Tenhle recept, a mnoho dalších, najdete v mé kuchařce
a úplně nejvíc vám bude chutnat na mém porcelánu:

DITA P. DĚTEM

DITA P. DĚTEM

Nová kuchařka Dětem. Jídla pro děti, která chutnají i dospělým.
ZLATO A PLATINA

ZLATO A PLATINA

Slavnostní servis, který vás povede velkými okamžiky života.
VYŠÍVANÝ PORCELÁN

VYŠÍVANÝ PORCELÁN

Pohrajte si s jejich kombinacemi. Mák se Stehem? Nebo Pruh s Lodičkami?
BROŽE DITY P.

BROŽE DITY P.

Jsou zemité a křehké zároveň. Dají se nosit na klopě kabátu, na tričku, na plavkách, na džínách nebo připnuté na kabelce.