0 ks
Nákupní košík je prázdný.
Cena celkem s DPH
0 Kč

ČOKOLÁDOVÝ DORT S ČOKOLÁDOVÝM KRÉMEM

PŘIPRAVA: 30 MINUT / PRO 8–10 OSOB / PEČENÍ: 40–45 MINUT
250 ml vody
125 g másla, nakrájeného na kostky + na vymazání forem
35 g kakaa, prosetého
300 g hladké mouky, proseté
1 lžička jedlé sody
400 g krupicového cukru
2 vejce
125 ml podmáslí
1 lžička vanilkového extraktu
Čokoládový krém:
600 ml smetany ke šlehání
550 g hořké čokolády
Postup přípravy
1. Předehřeju troubu na 160 °C. Do kastrolu naliju vodu, přidám máslo a kakao a za stálého míchání zahřívám na mírném ohni, až se máslo rozpustí. Do velké mísy nasypu mouku, jedlou sodu a cukr, přiliju rozehřátou kakaovou směs a elektrickým šlehačem vše důkladně promíchám. Nakonec přidám vejce, podmáslí a vanilkový extrakt a znovu vše promíchám.
2. Těsto rovnoměrně rozdělím do dvou kulatých dortových forem o průměru 18 cm, lehce vymazaných máslem a vyložených pečicím papírem. Peču 40–45 minut, nebo až špejle zapíchnutá do středu dortu zůstane po vytažení čistá. Upečené korpusy nechám ve formě 10 minut chladnout, pak je opatrně vyndám a nechám je vychladnout úplně.
3. Mezitím si připravím čokoládový krém. V kastrolu na středním ohni přivedu k varu smetanu. Sundám kastrol z plotny a nalámu do něj čokoládu. Počkám asi 5 minut, až se čokoláda rozpustí a metlou směs promíchám dohladka. Přendám krém do čisté misky a nechám ho vychladnout. Občas ho promíchám gumovou stěrkou.
4. Pilkovým nožem nebo nití stejně jako knedlíky rozříznu oba korpusy vodorovně na poloviny. Jeden plát položím na servírovací talíř a potřu ho čtvrtinou krému, přiklopím ho druhým plátem, lehce ho přitisknu a také ho potřu čtvrtinou krému. Stejně pokračuju se třetím i čtvrtým plátem.

Tenhle recept, a mnoho dalších, najdete v mé kuchařce
a úplně nejvíc vám bude chutnat na mém porcelánu:

DITA P. DĚTEM

DITA P. DĚTEM

Nová kuchařka Dětem. Jídla pro děti, která chutnají i dospělým.
ZLATO A PLATINA

ZLATO A PLATINA

Slavnostní servis, který vás povede velkými okamžiky života.
VYŠÍVANÝ PORCELÁN

VYŠÍVANÝ PORCELÁN

Pohrajte si s jejich kombinacemi. Mák se Stehem? Nebo Pruh s Lodičkami?
BROŽE DITY P.

BROŽE DITY P.

Jsou zemité a křehké zároveň. Dají se nosit na klopě kabátu, na tričku, na plavkách, na džínách nebo připnuté na kabelce.